5 Видів спорту, які не пропустить справжній чоловік

Зміст:

Anonim

Хокей

Той хокей, в який грають справжні чоловіки, сформувався в Канаді. Природно, з'явився він не на порожньому місці, тому що ганяти м'яч за допомогою палиць і ключок, в тому числі і на льоду, любили в усі часи. Але тільки в кінці XIX століття були придумані перші чіткі правила, а вже в 1920-му в хокей грали на Олімпіаді.

Це спорт, в якому дві команди з шести чоловік (чудова п'ятірка і воротар) з'ясовують на льоду, хто швидше і сильніше, а також краще вміє битися, не виходячи за рамки правил. Завдання - закинути шайбу у ворота суперника за допомогою ключки, фізичної сили і вірною тактики.

Як це виглядає

Команди змагаються на льодовій арені, оточеній бортами і захисними стеклами. Червоні і сині лінії на льоду розмежовують зони захисту, нападу і загальну зону.

Стежити в хокеї потрібно не тільки за тим, у кого шайба, а й за ковзанами гравців. Адже при атаці воріт спочатку через синю лінію повинна переїхати шайба і тільки потім - обидва коника нападника. Інакше шайба буде поза грою.

скільки грають

Стандартний хокейний матч - це три періоди по 20 хвилин. Додатковий час і кидки призначають відповідно до регламенту кожного турніру.

Що потрібно знати про хокеї

• Різновидів у хокею менше, ніж у футболу, але все одно чимало. Хокей з м'ячем (бенді) називається російським хокеєм, буває хокей на траві, на піску і на роликах.
  • Силові прийоми в хокеї не тільки дозволені. Це важлива частина гри. Так що притиснути суперника до бортика і відвести шайбу - справа честі.
  • Тому на гравців постійно накладається безліч штрафів, відпрацьовувати які хокеїсти відправляються на спеціальну лавку. Розібратися відразу, кого, за що і на скільки туди посадили, майже нереально. Цю науку треба осягати поступово, вдивляючись в гру улюбленої команди.
  • Хоча на льоду всього шестеро, на матч заявляються 20-25 гравців, тому що хокеїстів замінюють і в перервах, і по ходу матчу.
  • Боягуз не грає в хокей.

Футбол

Важко взяти і описати, що ж таке футбол, тому що, здається, це знають всі. Навіть якщо закрити вуха і очі, не виходити з кімнати і не підключатися до інтернету, все одно футбольні новини доберуться до мозку. Але не всі ж навчилися ганяти м'яч раніше, ніж ходити. Так що основні відомості для тих, хто не в курсі.

Деякі думають, що футбол - це справа життя і смерті. Я абсолютно розчарований їх позицією. Готовий запевнити вас в тому, що футбол набагато, набагато важливіше.

Білл Шенклі, легендарний футболіст і тренер

Футбол - вид спорту, в якому змагаються дві команди, кожна з 11 гравців. Завдання - забити м'яч у ворота супротивника. При цьому стосуватися снаряда руками не можна.

Гра, яка зараз називається футболом, мала безліч попередників ще в стародавній Спарті, а в сучасному вигляді стала поширюватися з кінця XIX століття.

На великому полі дві команди обороняють свої ворота і намагаються дістатися до чужих. Форварди (нападники) чергують ближче до воріт противника, щоб забивати голи. Захисники не дають їм цього зробити. Півзахисники допомагають м'ячу потрапити до потрібних гравцям, а воротар сторожить найцінніше, тобто ворота.

Білі лінії на поле служать відмітками відстані і розмежовують зони.

Грають періодами (таймами), кожен - по 45 хвилин. Між ними робиться перерва в 15 хвилин, за цей час команди міняються сторонами поля.

Якщо за 90 ігрових хвилин переможець не визначився, призначається додатковий час: два рази по 15 хвилин. Якщо і це не допомогло, настає черга пенальті.

Основні удари

Початковий. З нього стартує гра в середині поля на початку кожного тайму і після кожного голу.

Вкидання (аут). Якщо член команди вивів м'яч за бокову лінію, то закидати його руками на поле буде противник.

Від воріт. Б'є воротар, якщо противник вдарив по м'ячу так, що він перетнув лінію воріт, але гола не було.

Кутовий. Якщо свій вдарив по м'ячу так, що він перетнув лінію воріт, але у ворота не влучив, призначається кутовий удар. З кута буде бити противник.

Штрафний. Призначають за порушення правил. По воротах порушників б'ють з того місця, де було скоєно порушення.

Вільний. Схожий на штрафний. Призначають за небезпечну гру (це коли ще не було порушення правил, але все до цього йшло). Б'ють по воротах агресивних гравців з точки порушення. Але якщо м'яч відразу потрапить в ворота, такий гол не зарахують.

Пенальті. Призначають або для того, щоб визначити переможця, або в разі порушення правил у штрафному зоні. Б'ють з позначки 11 метрів. Окружність в середині поля показує, де ці самі метри.

Що потрібно знати про футбол

• Не всяке потрапляння в ворота - це гол. Є положення «поза грою», при якому м'яч не зараховується. Щоб такого не було, між нападаючим і воротарем повинен бути гравець, який захищає ворота.
  • Футбол дуже багато: жіночий, пляжний, міні і так далі. Якісь види більше регбі, ніж футбол. Але тільки в «правильний» футбол грає 250 мільйонів чоловік.
  • Зіткнення футбольних фанатів не раз приводили до масових заворушень, тиснява, бійок. Хочете мирно вболівати за улюблений клуб - тримайтеся подалі від агресивних фанів.
  • Суддю на мило, звичайно ж.

Бокс

Бокс перестав бути простим кулачним боєм, коли з'явилися правила маркіза Куїнсберрі, а саме в 1867 році. З тих пір в боксі не можна бити головою, штовхатися, одягати взуття з гострими підборами. Ці ж правила закріпили час бою, умови нокауту і багато іншого. Так бійка стала мистецтвом.

Тут ми будемо говорити про професійний бокс, тому що у аматорського свої правила і історія. А захоплюються все-таки професіоналами.

Суворо це виглядає. На рингу, межами якої служать канати, бійці з оголеними торсами і без шоломів повинні своїми кулаками перемогти противника в одиночній сутичці.

Кожен бій може містити різну кількість раундів, але не більше 12. Раунд триває три хвилини, в перервах бійці відпочивають в кутах рингу, отримують допомогу медиків і поради тренерів.

Поєдинок будується на комбінаціях і серіях ударів, на відходах від них і захисту, переміщеннях і маневрах.

Дороге і статусне змагання, від якого захоплює дух. Швидкість, рев моторів і чорні сліди від шин - ось це видовище! Чемпіонати світу з «Формули-1» проводяться з 1950 року. Це бізнес і той рідкісний вид спорту, за яким можна з чистою совістю спостерігати з дивана. Якщо ви дивитеся футбол тільки з пивом, ні разу не вставали на ковзани, але вболіваєте за хокеїстів, є в цьому щось неправильне. Але не потрібно бути пілотом або ганяти по трасах на своєму автомобілі, щоб милуватися «Формулою-1». Все ж автогонки - небезпечне і витратна справа.

Пілоти болідів (одномісних автомобілів з колесами, винесеними за межі кузова) протягом гоночного сезону змагаються в швидкості на кільцевих трасах. У сезоні кілька заїздів зі статусом Гран-прі. За підсумками цих змагань обчислюють кращого пілота і кращу команду-виробника болідів.

Як проходять Гран-прі

Гран-прі - це захід, який займає кілька днів, зазвичай п'ятницю і вихідні. Складається з трьох етапів: вільні заїзди, кваліфікація і гонка. На першому етапі пілоти знайомляться з трасою, на другому відбувається відсів слабких і розподіляються місця у стартовій сітці. Ну а гонка - це гонка.

Що потрібно знати про перегони

• Кожна команда виступає на болідах, які спроектовані за індивідуальними інженерним проектам. Тому «Формула-1» - це ще й гонка технологій.
  • Піт-стоп (зміна шин) зазвичай забирає менше 5 секунд. Найшвидші команди укладаються в 2-3 секунди.
  • Щоб фінішувати першим, для початку потрібно фінішувати.

Пляжний волейбол

Пляжний волейбол. Звичайно, жіночий пляжний волейбол. Ось він, вид спорту, в якому видовищність найважливіше. Естетичне задоволення від споглядання гравців зашкалює настільки, що правила можна і не вчити. Однак розуміння суті гри робить її ще цікавіше! Багато хто думає, що пляжний волейбол - це просто розвага відпочиваючих. Але цей вид спорту включений в олімпійську програму.

Дві команди змагаються на майданчиках, покритих піском. З кожного боку сітки за все по два гравці, яких не можна змінювати під час матчу. Завдання: відправити м'яч на сусідню площадку і не дати йому впасти на своїй. При цьому перекинути м'яч через сітку потрібно максимум за три торкання, а двічі бити по снаряду не можна.

Грають по три партії. Перші дві тривають, поки одна з команд не набере 21 очко. Третя - до 15 очок.

Що потрібно знати про пляжному волейболі

• Гравці дають підказки один одному за допомогою жестів. Підказки стосуються тактики: куди кинути м'яч, як його блокувати і так далі.
  • Команди часто змінюються майданчиками, тому що на гру сильно впливають сонце, вітер, опади. І зміна сторін зрівнює шанси.
  • Для пляжного волейболу немає температурних обмежень, доводиться грати і в спеку, і в дощ.
  • На пляжі не важливо, двірник ти чи академік. Важливо, як ти граєш в волейбол.

І за яким спортом тепер будете стежити ви?